Informacja o zasadach przetwarzania danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych
w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1), (RODO) Administrator Danych przekazuje następującą informacje:

1. Administratorem, podmiotem decydującym o tym jak będą wykorzystywane Państwa dane osobowe jest Przedszkole Publiczne Sióstr Nazaretanek im. Św. Rodziny z siedzibą: ul. 7 Kamienic 23, 42- 226 Częstochowa tel. 34 324 62 44., adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. reprezentowanym przez Dyrektora placówki
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych będzie pełnić Joanna Smagacz, kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  3. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo ograniczenia przetwarzania i prawo przenoszenia danych. Przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeżeli dane są przetwarzane niezgodnie z wymogami prawnymi.
  4. Dane osobowe będą przetwarzane w celu:
    • realizacji obowiązków prawnych związanych z procesem nauczania,
      działalnością wychowawczą i opiekuńczą,
    • promocji działalności szkoły oraz osiągnięć i umiejętności ucznia.
  5. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie będzie skutkowało niemożnością wykonania działalności statutowej Administratora,
  6. Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest obowiązek realizacji procesu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej.
  7. Mają Państwo prawo do dostępu w sekretariacie Administratora do Audytu danych osobowych, w którym zawarte są następujące informacje:
    1. podstawa prawna i cel przetwarzania danych osobowych;
    2. kategorie przetwarzanych danych osobowych;
    3. zbiory danych osobowych;
    4. formy przetwarzania:
    5. odbiorcy danych osobowych;
    6. okres przechowywania danych osobowych.
  8. Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celów, natomiast po zrealizowaniu celu, dla którego zostały zebrane, będą przetwarzane w celach archiwalnych i przechowywane przez okres niezbędny wynikający z przepisów dotyczących archiwizowania dokumentów obowiązujących u Administratora
  9. Dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również nie będą profilowane.
  10. Dane osobowe zawarte w dokumentacji Administratora będą przetwarzane zgodnie z przepisami prawa powszechnie obowiązującego; Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, a także Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. oraz innymi aktami normatywnymi dotyczącymi ochrony danych osobowych.